Su elçileri

"Su Elçileri" Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'nün 27 Mayıs 2014 tarihinde İstanbul Uluslararası Su Formu'nda tanıtımını yaparak başlattığı ve geliştirdiği projeler çalışmasıdır. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı ve TRT Genel Müdürlüğü ortaklığında AB Kaynaklarından yararlanılarak 2017 yılında başlatılan ve aynı yıl bitirilen "Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi" ile ülke geneline yaygınlaştırılmasına başlanmıştır. 

2018 Yılında Japonya'da düzenlenen Japonya Tsukaba ‘da düzenlenen 17. Dünya Göl Kongresinde ülkemizi temsil ederek uluslararası çalışmalarına başlamıştır.

Yine 29 Ekim 2018 yılında Su Elçileri Derneği ilgili kurum çalışanları ve akademisyenlerin katılımı ile kurulmuştur. Derneğin ilk Başkanı aynı zamanda kurucu üyesi olan Özgür AYDINCAK olmuştur. Özgür AYDINCAK Başkanlığında ki Dernek Yönetim Kurulu ve aynı zamanda kurucu üyleri ; Ayla EFEOĞLU - Genel Başkan Yardımcısı ( Uluslararası ilişkiler ve Projelerden Sorumlu ) İbrahim BİROĞLU - Genel Başkan Yardımcısı ( Teşkilantlanmadan ve Ekonomiden Sorumlu ), Bilge OMAR - Genel Sekreter, Murat SAN - Sayman , Mehmet SOYLU - Üye oluşmaktadır.